Hotel Bloomsbury

Hotel Bloomsbury

Londýn, Veľká Británia

Elegantný pamiatkový hotel Bloomsbury

Hotel Bloomsbury, navrhnutý v 30-tych rokoch 20. storočia známym britským architektom Sirom Edwinom Lutyensom, už podstúpil citlivú rekonštrukciu, ktorá z neho vytvorila dnešný elegantný pamiatkový hotel. Tento ikonický hotel si zachoval mnohé originálne architektonické črty ako je vstupná hala s dvojnásobnou výškou, elegantný bar z čias prohibície, knižnica a 153 izieb a apartmánov pre hostí. V hoteli sú aj konferenčné miestnosti a sály na podujatia všetkých veľkostí, ako aj plne vybavené stolovacie priestory a kuchyne.

V hľadáčiku bol komfort a zlepšené environmentálne normy

Majiteľ hotela, spoločnosť Doyle Collection, chcela znížiť spotrebu energie budovy a znížiť emisie CO2 o 30%. Zároveň chceli zlepšiť úrovne komfortu pre hostí optimalizovaním klimatizácie vo všetkých izbách, stretávacích priestoroch, v bare a reštaurácii. Dôležité bolo dodržať 9-mesačný harmonogram, aby sa minimalizovali straty.

„Výzvou tohto projektu bolo zachovať historický interiér a exteriér budovy. So systémom Daikin VRV sme vedeli, že môžete túto výzvu hravo prijať a zlepšiť energetickú účinnosť nášho systému. Spolu s Daikin UK to bola skvelá tímová spolupráca – dôkaz výhody silného a dlhotrvajúceho pracovného vzťahu medzi klientom a dodávateľom.“

- Michael Neve, Generálny riaditeľ hotela Bloomsbury

Výmena za plne účinný systém s minimálnym narušením

Pre tento projekt sme nainštalovali 56 vonkajších jednotiek a 209 vnútorných kanálových a nástenných jednotiek v izbách pre hostí. V spoločných priestoroch sa použila kombinácia nástenných a parapetných jednotiek.

Náš systém VRV-Q bol pre hotel Bloomsbury dokonalou voľbou, pretože jednotky sú energeticky účinné a flexibilné. Jednotky VRV-Q, naplnené chladivom R-410A, ale fungujúce s takým tlakom ako väčšina systémov s R-22, sú pri vykurovaní účinnejšie o 40% a pri chladení o 25% než systém s R-22.

Kompaktné a ľahké jednotky VRV-Q sa jednoducho inštalujú a sú cenovo výhodné, pretože využívajú existujúce potrubie a kabeláž. Cena za rekonštrukciu sa tým znížila o polovicu, pretože nebola potrebná kompletná výmena potrubia. Postupná inštalácia jednotiek VRV-Q po poschodiach tiež umožnila, aby zostal hotel otvorený aj počas rekonštrukcie.

Inštalácia pre hotel Bloomsbury

Pohľad na riešenie

Inštalácia pre hotel Bloomsbury
  • 209 vnútorných jednotiek (kanálových + nástenných)
  • 56 vonkajších jednotiek náhrady VRV III-Q (rekuperácia tepla)
  • Intelligent Touch Manager

Zistite viac

Naše ďalšie príklady

crystal_tower_header1645px1080px.jpg

Crystal Tower

V budove Crystal Tower sme chceli maximalizovať energetickú účinnosť, preto sme naplánovali kombináciu výkonných vzduchom a vodou chladených VRV systémov spolu s chladičmi, aby sme poskytli klimatizačné riešenie typu všetko v jednom.

header_torre_serenissima_1645px1080px.jpg

Torre Serenissima

Budova Torre Serenissima bola vybavená zastaraným chladiacim systémom s R-22, preto sme jej vykonali kompletnú inováciu pre vyššiu energetickú účinnosť a komfort.

header-bloomsbury-hotel-1645px1080px.jpg

Hotel Bloomsbury

Daikin systém s rekuperáciou tepla VRVIII bol vybraný pre jeho maximálne nízku spotrebu energie a ponuku obrovských úspor v porovnaní s podobnými systémami

vmd-header-1645px1080px.jpg

Obchodné centrum VMD

Systém VRV IV zabezpečuje celé vykurovanie a chladenie pre VMD vežu B, 25-poschodovú kancelársku budovu v Záhrebe, aby jej pomohol splniť najvyššie úrovne účinnosti a znížiť spotrebu energie.

velocity-header-1645px1080px.jpg

Kancelárska budova Velocity

Udržateľnosti patrí v dizajne Velocity popredné miesto. Každý prvok dizajnu bol dôkladne zvážený, aby sa dosiahli hodnotenia EPC „B“ a BREEAM „Výborné“.

header-leon-restaurant-1645px1080px.jpg

Reštaurácia Leon

Dodávateľ M&E, Synecore, nainštaloval prvý „neviditeľný“ systém HVAC, Daikin VRV IV série i v reštaurácii Leon v centre Londýna, aby prekonal obmedzenia tesného priestoru a dosiahol maximálnu účinnosť klimatizačného systému.

c-and-a.jpg

C&A

Predajňa C&A chcela renovovať celý svoj systém HVAC a dosiahnuť tak celoročný komfort tým najúčinnejším a cenovo najvýhodnejším spôsobom.

venice-header-1645px1080px.jpg

Venetian Arsenal

Inovatívny klimatizačný systém, ktorý je napojený na prírodnú energiu Benátskej lagúny, ponúka vysoký komfort a energetickú účinnosť, zatiaľ čo zachováva historickú priemyselnú budovu v srdci Benátok.

coral-header-1645px1080px.jpg

Kancelária Coral betting

Zistite ako kazetové jednotky s kruhovým výfukom so samočistiacimi dekoračnými panelmi zaistili kanceláriám spoločnosti Coral betting úsporu na energiách viac než 50%.

k-way-header.jpg

K-Way

Keď luxusný predajca odevov K-Way otvoril novú predajňu v londýnskej Covet Garden, spolupracovali sme s celonárodným D1 dodávateľom Royale na návrhu a inštalácii dokonalého energeticky účinného riešenia pre túto budovu.

sportisimo-header.jpg

Sportisimo

Pre tento projekt sme si na inštaláciu vybrali vonkajší systém, ktorý spája rôzne vnútorné a vetracie jednotky, ktoré sú strategicky rozmiestnené v predajni.

thePosthotel-ghent-header.jpg

Hotel The Post

Ako odborníci na klimatizačné systémy vybrali sme pre hotel The Post v Ghente náš systém VRV kvôli jeho kombinácii energeticko-účinnej technológie a schopnosti poskytovať vyšší komfort.

van-der-valk-hotel-header.jpg

Hotel Van der Valk

Od vstupnej haly po izby per hostí a kuchyňu má každý priestor v hoteli Van der Valk svoje unikátne potreby klímy. Našim cieľom bolo navrhnúť integrovaný systém, ktorý by spĺňal požiadavky každého z týchto miest a znížil by celkový dopad na životné prostredie systému.

PORTA FIRA BARCELONA.jpg

Hotel Santos Porta Fira

Skupina Santos Group, spoločnosť zodpovedná za výstavbu hotela Porta Fira, vybrala Daikin ako spoľahlivého partnera na dodanie unikátneho, spoľahlivého a energeticky účinného klimatizačného systému pre budovu.

header_agricole.jpg

Crédit Agricole

Banka Crédit Agricole, známa ako „zelená banka“ vďaka svojej poľnohospodárskej histórii, chcela pre jednu svoju pobočku energeticky účinné klimatizačné riešenie s nízkou mierou údržby.

Holcim_header_1645x1080.jpg

Cementáreň Holcim

Cementáreň Holcim sa spolieha na najmodernejšiu technológiu, aby dosiahla svoje ambiciózne ciele v oblasti ochrany životného prostredia a energetickej účinnosti.

ACTION_store.jpg

ACTION

Pre Action, ako diskontného predajcu, sú náklady hlavným faktorom pri výbere systému HVAC. Spoločnosť hľadala dodávateľa HVAC, ktorý dokáže poskytnúť aj návrh a podporu HVAC zariadení a ponúkne koordináciu v každej krajine, do ktorej sa ACTION rozšíri.

Pomme-d'Or-entrance.jpg

Hotel Pomme d'Or

Klimatizácia sa stala normou vo väčšine nových aj rekonštruovaných hoteloch. Súčasné systémy schladzujú hostí v lete a poskytujú nákladovo účinné vykurovanie počas zimy. Tepelné čerpadlá Daikin využívajú na to obnoviteľnú energiu a znižujú tak prevádzkové náklady hotelov. A je tam aj pozitívny dopad na interiérovú estetiku.

JBC-store.jpg

JBC

Predajca odevov JBC neustále hľadá riešenia na optimalizáciu prevádzkových nákladov, preto vyskúšal v predajni zariadenia Daikin, aby vyhodnotil výhody, ktoré ponúka technológia variabilnej teploty chladiva (VRT).

Daikin_Naturkost_Brinkman_1.jpg

Naturkost Brinkman

Špecializovaný predajca biopotravín Naturkost Brinkman využíva maloobchodné chladenie Daikin na zlepšenie energetickej účinnosti a komfortu v predajni.

header_centre_hotel_london.jpg

Hotel v centre mesta

Výmena chladičov zvýšila komfort v hoteli v centre Londýna.

Samrya_Qatar_HotelReception.jpg

Samrya 44

Luxusné elegantné hotelové apartmány Samrya 44, ktoré sa rozprestierajú na 44 poschodiach, vyžadujú len najvyššie stavebné a HVAC štandardy.

action_cassette_1645px1080px.jpg

Alokácia recyklovaného chladiva Action

Action zintenzívňuje svoje partnerstvo so spoločnosťou Daikin pre tento nový prelomový projekt: recyklácia chladiva z rekonštruovaných predajní a jeho opätovné využitie.

courtyard_marriott_paris_france.jpg

Hotel Courtyard Paríž

The Courtyard conversion marks a successful collaboration between forward- looking urban regeneration and Daikin’s flexible, future-proof VRV heat recovery technology.