Samrya 44

Samrya 44

Doha, Katar

Samrya Katar – vstup

Samrya 44 je dôkazom vízie Dohy na pozdvihnutie svojho mena na medzinárodnom trhu. Luxusné elegantné hotelové apartmány, ktoré sa rozprestierajú na 44 poschodiach, vyžadujú len najvyššie stavebné a HVAC štandardy.

Je to úspešný príbeh so silnými základmi odbornej spolupráce a výnimočnej technickej odbornosti. Kľúčovou iniciatívou bolo optimalizovať čiastočne nainštalovaný systém s chladenou vodou s fungujúcim systémom, čo je vodou chladený VRV systém s chladiacimi vežami, bez ústupkov podmienok na mieste realizácie.

„Podarilo sa nám dokončiť tento projekt, o ktorom sme presvedčení, že je obchodnou značkou, ktorá ponúka unikátny koncept a tiež výrazné zlepšenie konečného systému od pôvodného návrhu, v ktorom sme minimalizovali prevádzkové náklady na chladenie o 40% a zaviedli vykurovanie, ktoré pôvodne nebolo navrhované.“

- Antonio Ragheb, Riaditeľ strojného inžinierstva Erga/SDT Katar

Zachovanie integrity a dizajnu miesta

Čiastočným nainštalovaním systému s chladenou vodou do budovy sa jedným z hlavných cieľov projektu stala jeho optimalizácia do prispôsobiteľnejšieho a energeticky účinnejšieho riešenia, ktoré nielen že bude poskytovať základné potreby HVAC, ale bude tiež napĺňať možné požiadavky na vykurovanie.

Daikin_SamryaCaseStudy_building.png

Pohľad na riešenie

Spoľahlivá technológia VRV
VRV IV-W účinnosť

 • Ideálne riešenie pre vysoké budovy, s použitím vody ako zdroja vykurovania
 • Pokrýva všetky tepelné potreby budovy cez jedného dodávateľa: presná regulácia teploty, vetranie a VZT jednotky
 • Najkompaktnejšie opláštenie, ktoré je na trhu dostupné

VZT jednotky Daikin typu plug & play

 • Bezproblémovo sa integruje do klimatizačného systému
 • Do vnútra je možné priviesť veľké množstvo čerstvého vzduchu
 • Rekuperácia tepla z vypúšťaného vzduchu pre maximálnu účinnosť
 • Možnosť prispôsobenia pre presné potreby budovy
VZT jednotky Daikin typu plug & play
Inteligentná sieť Daikin

Inteligentná sieť

 • Nepretržité monitorovanie systému VRV
 • Odborníci Daikin maximalizujú životnosť systému
 • Výkonnostné analýzy vás spájajú s odborníkmi Daikin, ktorí odporúčajú riešenia na zlepšenie výkonu

Servisný partner Daikin

 • Udržuje bezproblémovú prevádzku pre maximálnu spoľahlivosť
 • Servis vykonávaný odborníkom
 • Najväčšie zásoby náhradných dielov lokálne pre rýchly zásah

Čo sme dodali

 • Zelené riešenie pre nízky dopad na životné prostredie
  • Vysoké sezónne účinnosti VRV IV vodou chladeného systému a systému rekuperácie tepla
 • Jednoduchý a výkonný systém riadenia
  • Integrácia ovládača Intelligent Touch Manager so systémom riadenia budovy
 • Nízke celkové náklady počas životnosti
  • Nižšie inštalačné náklady v porovnaní s vodnou 4-rúrkovou konfiguráciou
  • Optimalizované sezónne účinnosti
  • Výkonné ovládanie a riadenie znižujú prevádzkové náklady
 • Jeden dodávateľ pre rôzne technické riešenia
  • Daikin ponúka celkové riešenie HVAC-R
  • Daikin ponúka systém monitorovania a pravidelné podávanie technických správ
Samrya – hotelová izba

Zistite viac

Naše ďalšie príklady

crystal_tower_header1645px1080px.jpg

Crystal Tower

V budove Crystal Tower sme chceli maximalizovať energetickú účinnosť, preto sme naplánovali kombináciu výkonných vzduchom a vodou chladených VRV systémov spolu s chladičmi, aby sme poskytli klimatizačné riešenie typu všetko v jednom.

header_torre_serenissima_1645px1080px.jpg

Torre Serenissima

Budova Torre Serenissima bola vybavená zastaraným chladiacim systémom s R-22, preto sme jej vykonali kompletnú inováciu pre vyššiu energetickú účinnosť a komfort.

header-bloomsbury-hotel-1645px1080px.jpg

Hotel Bloomsbury

Daikin systém s rekuperáciou tepla VRVIII bol vybraný pre jeho maximálne nízku spotrebu energie a ponuku obrovských úspor v porovnaní s podobnými systémami

vmd-header-1645px1080px.jpg

Obchodné centrum VMD

Systém VRV IV zabezpečuje celé vykurovanie a chladenie pre VMD vežu B, 25-poschodovú kancelársku budovu v Záhrebe, aby jej pomohol splniť najvyššie úrovne účinnosti a znížiť spotrebu energie.

velocity-header-1645px1080px.jpg

Kancelárska budova Velocity

Udržateľnosti patrí v dizajne Velocity popredné miesto. Každý prvok dizajnu bol dôkladne zvážený, aby sa dosiahli hodnotenia EPC „B“ a BREEAM „Výborné“.

header-leon-restaurant-1645px1080px.jpg

Reštaurácia Leon

Dodávateľ M&E, Synecore, nainštaloval prvý „neviditeľný“ systém HVAC, Daikin VRV IV série i v reštaurácii Leon v centre Londýna, aby prekonal obmedzenia tesného priestoru a dosiahol maximálnu účinnosť klimatizačného systému.

c-and-a.jpg

C&A

Predajňa C&A chcela renovovať celý svoj systém HVAC a dosiahnuť tak celoročný komfort tým najúčinnejším a cenovo najvýhodnejším spôsobom.

venice-header-1645px1080px.jpg

Venetian Arsenal

Inovatívny klimatizačný systém, ktorý je napojený na prírodnú energiu Benátskej lagúny, ponúka vysoký komfort a energetickú účinnosť, zatiaľ čo zachováva historickú priemyselnú budovu v srdci Benátok.

coral-header-1645px1080px.jpg

Kancelária Coral betting

Zistite ako kazetové jednotky s kruhovým výfukom so samočistiacimi dekoračnými panelmi zaistili kanceláriám spoločnosti Coral betting úsporu na energiách viac než 50%.

k-way-header.jpg

K-Way

Keď luxusný predajca odevov K-Way otvoril novú predajňu v londýnskej Covet Garden, spolupracovali sme s celonárodným D1 dodávateľom Royale na návrhu a inštalácii dokonalého energeticky účinného riešenia pre túto budovu.

sportisimo-header.jpg

Sportisimo

Pre tento projekt sme si na inštaláciu vybrali vonkajší systém, ktorý spája rôzne vnútorné a vetracie jednotky, ktoré sú strategicky rozmiestnené v predajni.

thePosthotel-ghent-header.jpg

Hotel The Post

Ako odborníci na klimatizačné systémy vybrali sme pre hotel The Post v Ghente náš systém VRV kvôli jeho kombinácii energeticko-účinnej technológie a schopnosti poskytovať vyšší komfort.

van-der-valk-hotel-header.jpg

Hotel Van der Valk

Od vstupnej haly po izby per hostí a kuchyňu má každý priestor v hoteli Van der Valk svoje unikátne potreby klímy. Našim cieľom bolo navrhnúť integrovaný systém, ktorý by spĺňal požiadavky každého z týchto miest a znížil by celkový dopad na životné prostredie systému.

PORTA FIRA BARCELONA.jpg

Hotel Santos Porta Fira

Skupina Santos Group, spoločnosť zodpovedná za výstavbu hotela Porta Fira, vybrala Daikin ako spoľahlivého partnera na dodanie unikátneho, spoľahlivého a energeticky účinného klimatizačného systému pre budovu.

header_agricole.jpg

Crédit Agricole

Banka Crédit Agricole, známa ako „zelená banka“ vďaka svojej poľnohospodárskej histórii, chcela pre jednu svoju pobočku energeticky účinné klimatizačné riešenie s nízkou mierou údržby.

Holcim_header_1645x1080.jpg

Cementáreň Holcim

Cementáreň Holcim sa spolieha na najmodernejšiu technológiu, aby dosiahla svoje ambiciózne ciele v oblasti ochrany životného prostredia a energetickej účinnosti.

ACTION_store.jpg

ACTION

Pre Action, ako diskontného predajcu, sú náklady hlavným faktorom pri výbere systému HVAC. Spoločnosť hľadala dodávateľa HVAC, ktorý dokáže poskytnúť aj návrh a podporu HVAC zariadení a ponúkne koordináciu v každej krajine, do ktorej sa ACTION rozšíri.

Pomme-d'Or-entrance.jpg

Hotel Pomme d'Or

Klimatizácia sa stala normou vo väčšine nových aj rekonštruovaných hoteloch. Súčasné systémy schladzujú hostí v lete a poskytujú nákladovo účinné vykurovanie počas zimy. Tepelné čerpadlá Daikin využívajú na to obnoviteľnú energiu a znižujú tak prevádzkové náklady hotelov. A je tam aj pozitívny dopad na interiérovú estetiku.

JBC-store.jpg

JBC

Predajca odevov JBC neustále hľadá riešenia na optimalizáciu prevádzkových nákladov, preto vyskúšal v predajni zariadenia Daikin, aby vyhodnotil výhody, ktoré ponúka technológia variabilnej teploty chladiva (VRT).

Daikin_Naturkost_Brinkman_1.jpg

Naturkost Brinkman

Špecializovaný predajca biopotravín Naturkost Brinkman využíva maloobchodné chladenie Daikin na zlepšenie energetickej účinnosti a komfortu v predajni.

header_centre_hotel_london.jpg

Hotel v centre mesta

Výmena chladičov zvýšila komfort v hoteli v centre Londýna.

Samrya_Qatar_HotelReception.jpg

Samrya 44

Luxusné elegantné hotelové apartmány Samrya 44, ktoré sa rozprestierajú na 44 poschodiach, vyžadujú len najvyššie stavebné a HVAC štandardy.

action_cassette_1645px1080px.jpg

Alokácia recyklovaného chladiva Action

Action zintenzívňuje svoje partnerstvo so spoločnosťou Daikin pre tento nový prelomový projekt: recyklácia chladiva z rekonštruovaných predajní a jeho opätovné využitie.

courtyard_marriott_paris_france.jpg

Hotel Courtyard Paríž

The Courtyard conversion marks a successful collaboration between forward- looking urban regeneration and Daikin’s flexible, future-proof VRV heat recovery technology.